czwartek, 16 grudnia 2010

Polska, Irlandia, Nowa Zelandia


Spotkany w schronisku Irlandczyk, ktory przez 2 lata uczyl w Bygdoszczy angielskiego trerdzil ze Irlandia, Polska i Nowa Zelandia sa troche podobne ??! Wdawalo sie to troche dziwne, ale ok, opinia to opinia, w koncu on zna lepiej Polske niz my Irlandie, a Nowej Zelandii to jeszcze w ogole nie znamy.

W Nowej Zelandii kochaja dwie rzeczy - piwo i rugby, no dobra sa jeszcze owce. W Nowej Zelandii kochaja trzy rzeczy trzy rzeczy - piwo, rugby, owce....no i steki. Ok jedna z milosci nowozelandczykow obok piwa, owiec, stekow, ptakow kiwi, maoryskich tatulazy jest ruggby. Sadza po liczbie ruggby gadzetow dostepnych w co trzecim sklepie jest to milosc szalona (kiedys fotki moze uda nam sie dorzucic)
.
Juz za 38 tygodni w Nowej odbeda sie mistrzostrza swiata w ruggby. Nie lada wydarzenie. Beda najlepsze druzyny ze swiata.
Pytamy wiec fanow All Blacks - narodowej druzyny Nowej Zelandii, czy licza na puchar, medal itd.
-"Fajnie by bylo, ale to niewazne. Wazne zebysmy dokopali naszym bogatym sasiadom w zoltych koszulkach"
Ok, rozumiem, faktycznie maja z nami i Irlandczykami troche wspolnego ;-)


Published with Blogger-droid v1.6.3

1 komentarz:

  1. Czyżby Nowa Zelandia była taka biedna, ze mieliby największą satysfakcję dokopać bogatym sąsiadom? Zazdroszczą bogactwa sąsiadom, jak my Niemcom.Ale narody tylko wydajną pracą się bogacą. Więc nie rozumie , o co mają pretensję do bogatych sąsiadów.Ciekawe,że piwo to lubią pić ,jak bogaci Niemcy i prawdopodobnie sąsiedzi. Pozdrawiamy Dziadek

    OdpowiedzUsuń